درمانگر زخم
درمان زخم بدخیم سرطانی
درمان زخم بدخیم سرطانی
درمان زخم بدخیم سرطانی

همه ما در طول زندگی چندین بار زخم های سطحی و یا گاها شدید را تجربه کرده‌ ایم و می‌ دانیم که طی مدت زمان کوتاه و طولانی نهایتاً بهبود پیدا کرده و می‌ توان با راه‌ های مختلف عوارض جانبی و گوشت اضافه ناشی از زخم ها را نیز برطرف نمود.

اما نوع شدیدی از زخم وجود دارد که اصطلاحاً آنها را زخم های سرطانی و یا زخم های بدخیم سرطانی می نامند. زخم های بدخیم ممکن است بر اثر تقسیم سلولی نا معقول به وجود آیند و یا عارضه ناشی از دیگر بیماری‌ ها مانند سرطان پستان، سرطان سر و گردن، سرطان های مقعدی، دستگاه گوارش و غیره باشند.

در هر صورت زخم های بدخیم بسیار خطرناک بوده و روش‌ های درمانی بسیار پیچیده و طولانی مدت را برای افراد به همراه دارند. زخم های بدخیم اگر ناشی از سلول‌ های سرطانی باشند،

می‌ توانند به پوست، لفت و رگ‌ های خونی حمله کنند و نهایتاً باعث ایجاد زخم های بسیار خطرناک و عفونی نخواهند شد، که نهایتاً شما التهاب، عفونت، خونریزی و بوی نامطبوع و ترشح مایعات را به طور مداوم تجربه خواهید کرد.

باید بدانید که زخم های بدخیم سرطانی درد بسیار زیادی را برای افراد به همراه دارند، به گونه ای که ممکن است نیازمند مصرف مسکن های قوی باشند. در صورت بروز چنین عارضه خطرناکی بهتر از سهل انگاری نکرده و سریعاً به مراکز درمانی مراجعه نمایید و اقدامات لازم را برای درمان در پیش بگیرید.

چند روش مناسب برای درمان زخم بدخیم سرطانی

روش های درمان زخم بدخیم سرطانی
روش های درمان زخم بدخیم سرطانی

درمان هایی که برای برطرف کردن سلول های سرطانی استفاده میشوند، مشابه با یکدیگر می باشند و فرقی نمی کند که سلول‌ های سرطانی در کدام نواحی بدن بروز پیدا کنند.

حتی اگر سلول های سرطانی بر روی پوست نیز باعث ایجاد زخم های بدخیم شوند، متخصصان می‌ توانند با استفاده از رادیوتراپی اقدام به کوچک کردن و خشک کردن زخم های بدخیم نمایند.

در واقع اشعه‌ ای که به صورت رادیوگرافی به تومور ها و زخم های بدخیم تابیده میشود، تاثیر زیادی بر روی بهبود آنها داشته و می‌ تواند خونریزی را تا حد چشمگیری کنترل نماید.

پزشک ممکن است در حین انجام رادیوتراپی دارو هایی مانند آنتی بیوتیک را برای افراد تجویز نماید، که باید طبق زمان بندی مشخص شده استفاده شوند تا بتوانند در کنار رادیوتراپی نتیجه مطلوب را حاصل گردانند.

علاوه بر روش ذکر شده، یکی از روش های درمان انواع زخم های عفونی ناشی از سرطان های بدخیم آنتی بیوتیک خواهد بود. فرد بیمار می تواند با استفاده از آنتی بیوتیک های بسیار قوی به صورت خوراکی یا تزریقی اقدام به بهبود زخم های بدخیم و سرطانی کند.

توجه داشته باشید که درمان زخم سرطانی و بدخیم چند روش کاملاً مجزا دارد و در ابتدایی‌ ترین مرحله متخصصان خونریزی، التهاب و درد ناشی از زخم های مختلف را در نواحی پوست کنترل کرده و با روش‌ هایی مانند رادیوتراپی و شیمی درمانی اقدام به نابودی سلول های سرطانی می کنند.

توجه داشته باشید که این فرآیند باید طبق گفته‌ های پزشک انجام شود تا انجام چند روش مجزا تداخلی در فرآیند درمان ایجاد نکند.

پیشگیری از بروز زخم های بدخیم سرطانی

راه های پیشگیری از زخم سرطانی
راه های پیشگیری از زخم سرطانی

متخصصان توصیه می‌ کنند که پیشگیری از بروز بیماری‌ های جدی مانند سرطان، بهتر و آسانتر از روند درمان این عارضه خواهد بود، به همین دلیل توصیه می کنند که با انجام فعالیت‌ های ورزشی منظم و دوری از هر گونه عوامل آسیب زا و تغذیه سالم، می توانید به سلامت خود کمتر شایانی نمایید.

بسیاری از بیماری‌ ها مانند سرطان به صورت ارثی و ژنتیکی به دیگر افراد منتقل میشوند و این افراد اگر در معرض چنین اتفاقی قرار دارند، باید طی مدت زمان مشخص شده از طرف پزشک چکاپ های سالانه و ماهانه را انجام دهند تا بتوانند از بروز چنین عارضه ای و شدت گرفتن آنها جلوگیری نمایند.

قطعا برخی از سرطان ها علاوه بر اندام های داخلی می‌ توانند به قسمت‌ های خارجی پوست نفوذ کرده و عوارض مختلفی مانند زخم های سطحی و غیر قابل درمان را به وجود آورند. اگر زخم ها از نوع تومور های بدخیم باشند،

روش درمانی آنها بسیار سخت و سنگین خواهد بود که می‌ تواند در کنار درمان، عوارض زیادی را برای افراد به همراه داشته باشد. استفاده از دستگاه‌ های مختلف برای برنزه کردن و قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید و دستگاه سولاریوم عاملی برای بروز سرطان های پوستی خواهند بود.

لازم است بدانید که قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید آسیب های زیادی به همراه دارد که نباید به سادگی از کنار آنها عبور کنیم. بهتر است که حدود نیم ساعت قبل از بیرون رفتن، از ضد آفتاب مناسب و با کیفیت استفاده کنید و همه نواحی پوست خود را که در معرض نور مستقیم خورشید قرار دارند را با ضد آفتاب بپوشانید.

از طرف دیگر استفاده از عینک آفتابی و کلاه لبه دار گزینه مناسبی برای جلوگیری از بروز بیماری‌ های دیگر خواهد بود. البته باید بدانید که رژیم غذایی سالم عاملی برای حفظ سلامت جسممانی افراد می باشد. اگر خوراکی های نا سالم و انواع فست فود را از رژیم غذایی خود حذف کنید،

می توانید به سلامت خود کمک شایانی کرده و عوامل بروز بیماری‌ های خطرناک را فراهم نکنید. اگر هرگونه عارضه پوستی بر نواحی بدنتان بروز پیدا کرد، نسبت به آن بی اهمیت نباشید و حتماً برای بررسی بیشتر به پزشکان و متخصصان مربوطه مراجعه نمایید و در صورت لزوم اقدامات لازم مانند دارو درمانی، پرتو درمانی ، شیمی درمانی و یا برداشتن تومور های بدخیم را انجام دهید.

برخی بیماری‌ ها مانند زخم های بدخیم سرطانی در نواحی مختلف پوست می‌ توانند آسیب‌ های زیادی را برای افراد به همراه داشته باشند و علاوه بر درد و خونریزی ممکن است دچار عارضه مانند عفونت شوند که شرایطی بسیار بد و ناخوشایند را برای شما به همراه دارند.

عفونت علاوه بر منطقه مورد نظر می تواند دیگر ارگان های حیاتی بدن مانند قلب و مغز را نیز تحت تاثیر قرار دهد و عاملی برای بروز بیماری‌ های خطرناک کلیوی خواهد بود.

در هر صورت بهتر است که برای پیشگیری از بروز زخم های بدخیم سرطانی، اقدامات لازم و توصیه پزشکان را به طور دقیق انجام دهید و در صورت بروز این عارضه بهتر است که اقدامات الزامی را هرچه سریع تر آغاز نمایید.

———————————————————–

راه های ارتباطی با مرکز درمان زخم

پیج اینستاگرام مرکز درمان زخم

کانال آپارات مرکز درمان زخم

کانال نماشا مرکز درمان زخم

———————————————————–

شاید این مطالب برایتان جذاب باشد:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس مستقیم