درمانگر زخم
پرستاری در منزل

 

پرستاری در منزل
پرستاری در منزل

اغلب افراد زمانی که به سنین کهنسالی می رسند، ممکن است نتوانند کلیه فعالیت‌ های شخصی خود را به درستی انجام دهند، به همین دلیل نیاز به کمک افرادی دارند که بتوانند با تبحر کافی از آنها مراقبت کرده و در انجام فعالیت های روزانه به آنها کمک نمایند.

البته پرستار در منزل تنها برای افراد کهنسال نخواهد بود، و والدینی که مجبورند کودکان خود به دلیل مشغله کاری برای ساعتی از روز در خانه تنها بگذارند، می‌ توانند از خدمات پرستاری در منزل استفاده نمایند. لازم است بدانید که پرستارانی که در منزل فعالیت‌ های خود را آغاز می‌ کنند، معمولاً از طرف شرکت های معتبر مورد بررسی و آزمایشات دقیق قرار گیرند و مهارت های الزامی و کاربردی به آنها آموزش داده میشود.

شرکت های زیادی در سراسر کشور فعالیت دارند که می‌ توانند با جذب نیرو های ماهر، خدماتی را در اختیار افراد قرار دهند و در ازای خدمات مناسب بهای معقول و مناسبی را دریافت نمایند.

البته باید بدانید که پرستاری در منزل نوعی کار آفرینی برای افراد خواهد بود و معمولاً بانوان استقبال بیشتری از این مشاغل داشته اند.

کسانی که برای پرستاری در منزل انتخاب میشوند، باید مهارت کافی را در زمینه شغلی خود داشته باشند.

اگر پرستاران در زمینه مراقبت از بزرگسالان فعالیت می کنند، باید مراقبت‌ های کافی و اصولی و البته امداد های اولیه را کاملاً دانسته تا بتوانند در صورت لزوم از آنها استفاده نمایند.

همچنین پرستارانی که برای مراقبت از کودکان انتخاب میشوند، معمولاً افرادی جوان، با حوصله و متبحر در کار خود خواهند بود، که البته دانستن امداد های اولیه گزینه اصلی در مهارت آنها به شمار می‌ آید، تا بتوانند در صورت بروز هرگونه آسیب برای فرد مورد نظر، از آن مراقبت کرده و از خطرات احتمالی آنها را محفوظ بدارند.

در کنار پرستارانی که برای افراد کهنسال و کودکان انتخاب میشوند، پرستار هستند که می‌ توانند برای مراقبت از مریض به منازل مراجعه کرده و اقدامات مراقبتی را در محیط زندگی افراد برایشان انجام دهند.

برخی از بیماران نمی‌ توانند فعالیت‌ های خود را انجام دهند و مستلزم داشتن پرستاری هستند که بتوانند از سلامت آنها محافظت نماید.

پرستاری که برای مراقبت از بیمار انتخاب میشود معمولاً باید سواد داشته باشد تا بتوانند برای مصرف دارو ها به بیمار کمک کرده و مراقبت‌ های کافی را برای آنها انجام دهد. پرستاران به صورت نیمه وقت و تمام وقت در کنار افراد می مانند و این شرایط بستگی به نیاز شخص خواهد داشت.

خدمات پرستاری در منزل

خدمات پرستاری در منزل
خدمات پرستاری در منزل

کسانی که برای مراقبت و پرستاری از افراد انتخاب میشوند، در مرحله اول باید فرآیند تزریقات را به طور کامل آموزش ببینند، تا بتوانند تزریقات فرد بیمار را انجام داده و درمان را برای افراد آسان تر نمایند‌.

باید بدانید که پرستار باید کلیه کار های شخصی فرد مورد نظر را انجام دهد، حال اگر فرد بیمار باشد و یا از کهولت سن رنج می‌ برد باید پرستاری را در کنار خود داشته باشد که بتواند فعالیت های شخصی مانند تمیز کردن نواحی مختلف بدن را انجام دهد.

همچنین باید بدانید که کنترل و مصرف داروها امری بسیار حیاتی در سلامت افراد می باشد، پرستاران باید مهارت کافی و سواد کافی داشته باشند تا بتوانند در مصرف دارو ها به افراد کمک شایانی نمایند.

به طور کلی بی تحرکی می‌ تواند باعث ایجاد لخته های خون و نهایتاً بروز زخم بستر شود، پرستاران باید از قدرت جسمانی کافی برخوردار باشند تا بتواند در صورت لزوم به افراد کمک کرده تا حداقل میزان تحرک را در محیط خانه انجام دهند.

همچنین بررسی میزان اکسیژن خون، فشار خون، قند خون و دیگر فعالیت‌ های مربوط به شخص باید به طور کامل در طول روز و یا به صورت هفتگی کنترل شوند و فرد پرستار باید بتواند این فعالیت ها را به درستی انجام دهد.

از طرف دیگر انجام فعالیت های مختلف مانند اتصال سوند ادراری و انتقال فرد به سرویس بهداشتی از دیگر مواردی هستند که توسط پرستاران انجام میشود. همچنین پرستاران در صورت لزوم باید بتوانند اقدامات مربوط به ساکشن، تعویض پانسمان و استفاده از دارو های موضعی را برای شخص انجام دهند.

البته این خدمات مربوط به افراد بیمار و کهنسال خواهد بود اما مراقبت از کودکان و پرستاری در منزل از خردسالان شیوه دیگری داشته و کاملاً متفاوت خواهد بود.

باید بدانید که پرستاری در منزل از کودکان معمولاً کاری حساس تر خواهد بود، زیرا کودکان نیازمند مراقبت های بیشتری هستند و البته پرستاران موظفند علاوه بر مراقبت و رسیدگی به امور کودکان به تغذیه آنها نیز توجه نماید و اگر لازم باشد باید نحوه تغذیه آن ها و مصرف خوراکی های مختلف را نیز برای آنها انجام دهند.

از دیگر خدماتی که پرستاران باید برای افراد انجام دهند، می توان به حمام کردن، پیاده روی، درست کردن خوراکی های مختلف و باب میل افراد اشاره کرد. البته نظارت دقیق بر نحوه مصرف داروها و کنترل رژیم غذایی آنها از مهم‌ ترین عوامل به شمار می آید.

همچنین پرستارانی که در منزل فعالیت دارند، باید از شخصیت مناسب و مثبتی برخوردار باشند تا بتوانند علاوه بر انجام فعالیت‌ های شخصی افراد، همنشین مناسبی برای آنها باشند. همچنین افراد باید بتوانند به صورت لزوم مراقبت های طولانی مدت را در ساعات مختلف شبانه روز برای افراد انجام دهند.

مزایای وجود پرستار در منزل

پرستاری در منزل
پرستاری در منزل

ممکن است افراد به دلیل کهولت سن و ناتوانی نتوانند فعالیت های شخصی خود را به درستی انجام دهند و معمولاً فرزندان با مشغله های کاری فراوان نمی توانند زمان زیادی را برای مراقبت از والدین خود صرف نمایند.

استفاده از خدمات پرستاری در منزل می تواند به افراد کمک زیادی کند و علاوه بر حفظ سلامت افراد سالمند، فرزندان آنها نیز در آرامش بیشتری خواهند بود.

پرستاران با مهارت و آموزش های کافی می‌ توانند در منازل از افراد مراقبت کنند و خدمات لازم و مشخص شده را برای افراد انجام خواهند داد که از مهم‌ ترین آنها می‌ توان به مراقبت، انجام فعالیت های روزمره، مصرف دارو و تغذیه اشاره کرد. معمولاً پرستاران فعالیت های مشخص شده از طرف شخص را انجام خواهند داد.

نحوه فعالیت پرستاران گاهی اوقات به صورت تمام وقت بوده و برخی دیگر نیمه وقت و یا ساعتی برای انجام فعالیت‌ های مختلف به منازل افراد متقاضی مراجعه خواهند کرد.

باید بدانید پرستارانی که از طرف شرکت‌ های معتبر معرفی میشوند، افرادی آموزش‌ دیده، مطمئن و قابل اعتماد خواهند بود و روش کار خود را به طور دقیق آموزش دیده و فعالیت های مختلف را با بهترین روش برای افراد انجام می دهند.

از طرف دیگر وجود پرستار برای افراد کهنسال می‌ تواند باعث دلگرمی فرزندان آنها باشد و در هر زمان از روز می توانند از سلامت والدین خود مطلع شوند. پرستاران در برخی مواقع می توانند خرید های خارج از منزل برای افراد انجام دهند که البته انجام چنین فرآیندی باید در مراحل اولیه قرارداد ذکر شود و پرستار شرح وظایف خود را به طور دقیق بداند.

به طور کلی پرستارانی که برای انجام خدمات به منازل مراجعه می ‌کنند، باید از مهارت کافی برخوردار باشند تا بتوانند از سلامت افراد مراقبت کرده و در ازای خدماتی که انجام می دهند بهای مناسبی را دریافت خواهند کرد.

لازم به ذکر است، پرستاران در همه گروه های سنی فعالیت می کنند و می توانند با توجه به شرایطی که دارند برای انجام فعالیت های نیمه وقت و تمام وقت به منازل مختلف مراجعه نمایند.

البته پرستاری که برای انجام خدمات به منزل مراجعه می‌ کند، علاوه بر صلاحیت در امور کاری باید از شخصیت مناسب و معقولی برخوردار باشد تا افراد بتوانند در کنار آنها همواره احساس امنیت کنند

———————————————————–

راه های ارتباطی با مرکز درمان زخم

پیج اینستاگرام مرکز درمان زخم

کانال آپارات مرکز درمان زخم

کانال نماشا مرکز درمان زخم

———————————————————–

شاید این مطالب برایتان جذاب باشد:

منبع: مرکز درمان زخم امین موسوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonتماس مستقیم